Zpráva z Noční Jízdy 2017

 

Tož tak..., rok sa s rokem sešél a další, už páté noční ježďéní máme za sebú.

Pánbíček sa nad náma letos slitovál a místo tradičního dešťa nám konečně rožnúl kulatý měsíček.

 

Tož tak…, tolik omladiny, co přišlo, eště nikdy nebylo.
Všecky děcka, dvě bajkerské spanilé děvčice aj chalani byli natěšení a valili to z kopca z plných sil.

Ale fšeci museli hluboko smeknút před čtyřletú Karolinkú od Šiků, najvětší hrdinkú tohoto závoda, co sa nebála jet aj nočnú jízdu úplně sama a v hlubokém lesi. No, klobúk (teda helmu) dolů.

 

Jen ti rodičové našich mladých závodníků by zaslúžili na zadek, lebo na ňém lapěli celý večér, místo aby sedláli nějakého dvojkolového ořa.
Snad asi jén dva tatínci sa statečně přihlásili do závoda a riskovali tu ostudu, že ich děcka předjedú.

 

Jeden tatínek sa velmi obětovál pro svého synátora Hurdesa, když s ním sjížďál s tažnú tyčú.

 

Ovšem najvětší oběť rodinnému štěstí přinésl Tomáš Tománek, kerý svojého bajka poščál svojéj drahéj ženušce a závodíl při ňéj po svojích a eště v doprovodu jejich sladkéj princezny na koloběžce.

 

Jo, dyž je řeč o koloběžkách, tak tam byly eště tři jezdci na nich a zvládli to bravurně.

 

A eště musím napsat, že Ondra Jurák byl borec největší a všeckým to natřél. Příště mu nedáme startovní číslo, ať nemajú ostatní mindráky.
Proto sa nebojte a klidně sa příští rok u nás ukažte.

 

Tož bajku zdar

CO SA STALO PŘIHODILO NA SJEZDOVCE V BŘESTKU 2016

 

Tak sa zase rok s rokém sešél.
V tu pamětnú sobotu nás zase vítala Ivka a Zdeněk ze sjezdovky s puštěným vlekem, s klobáskú na grilu, studeným pivečkem anebo s horkým kafíčkem….

 

Všichni sa rýchlo pustili do koštování tratě. V dolním lesíku byla letos vyšperkovaná sem tam nějakú novú muldičkú a občas ďolíkem a lávkú a krutú zatáčkú.

No, ešče že vlek jél, dřina dolů to byla veliká. A to ještě nemluvím o ostréj závodní jízdě, gdy už fšeci makali ze fšech síl, aby neostali poslední.

Aj děcka byly úžasné, suproví bikoví borci, nebály sa vlka nic. Děcka si za odměnu odjely i noční jízdu, i Milan na té jeho suprbikové koloběžce, i baby to eště daly, i gdyž už začalo pršet. Najvětší hrdinkou dňa byla Lenka, co to sjela i na krosovém kolu.

Chlapi to fšak vzdali a fšeci sjeli enem hromadnú spanilú jízdu bez měření času. Já myslím, že sa báli, aby jim to ty děcka s babama nenandaly.

 

Fakt nevím, za co nás ten furt Pánbíček tak tresce a proč tolik vody na nás nalíl z neba. Přeca musél vědět, co nás to stálo roboty a dřiny, než sme to fšecko nachystali.

Ale pozor, Zdeněk vlekař sa slitovál a slúbil nám, že za dva týdny nám vlek znovu spustí a my si možem dát repete.

Tak sme teda trať nechali vyznačenú (možete si kdykoliv sjet - gdyž si sami vyšlápnete nahoru).

 

A fšeci zbystřete:

 

18.7. SA NA VÁS TĚŠÍME, TOŽ SA STAVTE

 

a biky s sebú, a možná aj světla do tmy – pokud nás dojde dost a vlekař ještě nebude spat

 

 

 

ZPRÁVA Z NOČNÍCH JÍZD 2015

Tož tak, 3. ročník je za nama.
 
Od sobotního rána fšeci naši chystali Tu dráhu, abysme nezablúdili a dojeli tam, kam sme měli dojet. Práce jak na kostele, ale dyž sa už mělo začínat, bylo fšecko tak, jak mělo správně byt.
Závodníci aj diváci dorazili (někeří aj s občerstvovačkú, díky moc), vlekař rozjél vlek, vlekařka začala čepovat a nakládat pod gril aj na gril, muchomůrky zasazené, sova usazená.....A tož sme začali zkúšat, jestli to letos dáme, a zkúšali furt dokola. A dali.
A včíl naostro.
Změřáli nám čas, ten, co mluvíl, tak moc kecál, že sa prášilo přes celú sjezdovku. Prášilo sa aj pod nama, aj za nama, kola sa otáčaly a dráha tvrdila.
Vašek Jurák, prý aby nebýl furt první jak v minulých rokoch, sedlál historickú totáčovú skládačku, co měla kola menší jak moja kárka do pola. Takže, až vám bude Vašek v Juvacyklo obchodě nabízat ňákú 29", nevěřte mu, dyž jezdí na takovém stroju. Juráci tam stejně neměli co dělat - juniór zasa předjél někeré ostřílené matadóry, dokonca aj matadórky :-(
A představte si, Milan Zámečník, fotograf, to sjél na koloběžce. Byla sice bytelná do terénu, no ale aj tak si Milánek zaslúží poklonu velikú.
Jo, a gde ste byli vy? Snáď ste sa nebáli? Potem pomnite, že závod dokončili i 6-ti letá Anička Gabrielová a 7-mi letý Jonášek Martínek.
Jo, jo, fšecky děcka aj bajkeři byli suproví a je fakt, že dřina to byla veliká. Dolú sme dycky dojéli mokří jak myšiska a lapali po kyslíku, protože aj do kopca sa sem tam moselo máknút. A udržat bajk na trati a seba v sedle taky nebylo jen tak.
Gdyž už píšu o tem dokončení závoda - bohužél rozdat trofeje a vylosovat tombolu sme moseli už v půlce závoda, po první časovéj jízdě. Protože taký slejvák, jaký na nás pánbíček poslál, sme fakt nečekali.
Až ty prúdy odtékly, tak sme samo ještě jezdili, ale už eném s rozumem a ze srandy.
Takéj nemohla chybět nočnoranní oslava našeho závoda - lajstiková šóu (lightstick = světelná tyčinka, pozn. red.) a pekelní jezdci na světelných bajkoch.
Už sa těšíme na další rok, tož pak dojdite....
 
Výsledky 3. ročníku Noční jízdy:
 
Startovní číslo Příjmení Jméno Kategorie Čas
144 Chmelová Jana DNF DNF
149 Pinkava Marek M 0:02:42
151 Habáň Ondřej M 0:02:43
138 Kůřil Milan M 0:02:45
150 Hejda Martin M 0:02:56
136 Pavlica Jakub M 0:02:59
137 Náplava Igor M 0:02:59
143 Čambal Jan M 0:03:00
145 Trefilík David M 0:03:00
157 Filípek Michal M 0:03:05
146 Ludvíček Vašek M 0:03:06
152 Hanáček Petr M 0:03:06
158 Jurák Ondřej J 0:03:07
163 Janováč Jiří M 0:03:08
139 Šik Jozef M 0:03:09
156 Brejza Petr M 0:03:10
140 Šiková Vlasta Ž 0:03:11
141 Uhlířová Alžběta Ž 0:03:11
159 Jurák Václav M 0:03:15
154 Janováč Michal M 0:03:16
164 Kodrla Radek M 0:03:17
148 Martínek Jakub J 0:03:22
153 Věčěřa Tonda M 0:03:28
142 Vojíková Radka Ž 0:03:41
155 Černota Filip M 0:03:45
161 Gabriel Standa M 0:03:50
162 Pilčík Luboš M 0:03:53
165 Zámečník Milan M 0:04:17
147 Martínek Jonáš J 0:04:39
160 Gabrielová Anna J 0:07:56
 
A moc moc děkujem fšeckým sponzorom:
 
 

Lyžařský areál Břestek

POVEČERNÍČKOVÉ BIKOVÁNÍ 2014

Tuto akci podpořili:

Václav Jurák JUVACYKLO prodejny

SKI Mendl

Petr Brejza

Stanislav Gabriel

Keramika Koziel

Šikovi

Uhlířovi

 

ZPRÁVA ZE SJEZDOVKY ROKU PÁNĚ 2014

Tož tak, druhý ročník je ve zdraví za náma, bylo to ešče lepší jak loni – sešlo sa nás víc, trať byla delší, (přesto máme časový rekórd od Vaška, a to jél tú druhú jízdu, co sa valí potmě). Všeci, co jste nejeli, mosíte litovat, protože nálada byla ta najlepší, aj pan vlekař nakonec vlek pustíl, takže sme nemoseli šlapat do kopca (už to vypadalo bledě, vymlúval sa, prý nejde elektrika). A takéj lesa bylo letos víc a gdo sa nebál třech obrů pavúků, tak si to parádně užíl. Každý vyhrál v obrovskéj tombole od Juvacykla z Hradišťa – mimochodém najlepšího obchodu na Moravě a možná bysme uznali, že aj v Čechách, ale to by nesměli oba Juráci byt zase první a odnést si ty nejvymazlenější břestecké šutry. A to nebyli všeci sponzoři – našli sa i mezi fakt početnými diváky, mezi závodníky i vlekaři. Tož všem moc děkujem, snáď teďkom tolik neproděláme. Takéj máme hrdinu trati Davida, co sjížďál v noci s červenů bludičků na čele, s kerů mohl vidět nanajvýš svoje řídítka. Ale měl báječné pyžámko, a tak sme ho moseli nechat jet. Ivuška, jeho milovaná choť, zaséjc neměla helmu…no, důfám, že sa majú rádi a opatrujú sa aspoň doma. Jo a skvělá byla takéj spanilá jízda po skončení regulérních závodů, gdyž už sme nemoseli makat a jen tak si houfně lebedit na trati. Děti nám sice zebraly všecky ty světelné tyčky, ale i přesto sme sa dole ve zdraví všeci potkali. Jo, aj velký ohňostroj sme dodali. Většinú sme odešli okolo druhé hodiny ráno, ale někeří seděli, zpívali, leželi … u ohňa a pivečka až do kuropění. A gdyž přišli na druhý deň ostatní uklízat trať, tak jim to tito nedovólili a prý, ať to necháme vyznačené, že si chcú další sobotu zajezdit znova.

NO TO TEDA JOOOÓÓÓ!!!! TOŽ TEDA ZVEME VŠECHNY, CO NA ZÁVOD NEMOHLI, NEBO NECHTĚLI, NA SOBOTU 5.7. V 18:00 NA DOZVUKY. Jezdit sa bude už na pohodu bez lítého závodění. A abysme si zaslúžili ten sjezd, možná budem moset i šlapat do kopca, ale dúfám, že po domluvě.

Výsledková listina z roku 2014 ke stažení ZDE

 

 

Výsledková listina těch nejlepších z roku 2013 ke stažení ZDE.